Baymak Baxi Luna 5 Hata Kodları

E01 Arızası Ateşleme başarısızlığı.

Çözüm Ateşleme sistemi ile alakalı bir sorundur. Baxi Luna 5 kombide e01 hata kodu çözüm detayları için linke tıklayabilirsiniz.

E02/F02 Arızası Hatalı alev sorunu.

Çözüm Brülörde algılanan alevde sorun olduğunu belirtir. Bu arıza durumunda önce reset butonuna basın ve kombiyi resetleyin. Resetleme işlemi sonrasında sorunun devam ettiği durumlarda servisi arayarak yardım isteyebilirsiniz.

E03 Arızası Aşırı ısınma hatası.

Çözüm Yani limit termostat devrede ve cihaz bloke durumda. Baxi Luna 5 E03 hatası çözümü için linki tıklayabilirsiniz.

E04/E05/E06/F23 Arızası Hava akış anahtarı sorunu.

Çözüm Bu arıza durumları hava akış anahtarı yani prosestat ile alakalıdır. Arıza durumu hakkında detaylı bilgi almak için veya yapılması gereken işlem varsa servis çağırmadan önce öğrenmek ve uygulamak için linki tıklayabilirsiniz.

E08 Arızası İyonizasyon problemi.

Çözüm Alev denetiminde bir sorun olduğunu belirtir. Bu arıza durumu ile karşılaşırsanız eğer önce reset düğmesine basın ve kombinizi resetleyin. Arıza yine mi devam ediyor? O halde servis yardımı almanız gerekir. İyonizasyon elektrodunda, gaz valfinde veya anakartta sorun olabilir. Arıza tespiti ve çözümünü uzmanına bırakmalısınız

E09 Arızası Gaz valfi geri besleme problemi.

Çözüm Gaz valfi bobinlerinde sorun olabilir. Ayrıca anakart da arızalı olabilir. Cihaza müdahalede bulunmayın ve mutlaka servisi arayarak yardım talebinde bulunmalısınız.

E12/E21/F25 Arızası Elektronik kart hatası.

Çözüm Anakart ile alakalı bir sorun olduğunu belirten bu arıza durumunda cihaz çalışmaz ve arızaya geçer. Kullanıcı olarak cihaza bir müdahaleniz de söz konusu olamayacağından arızanın onarılması için servis yardımı almanız gerekir.

F13 Arızası Reset kilitlenme hatası.

Çözüm Kısa zaman içerisinde reset butonuna olması gerekenden fazla bastığınızda ekranda belirir. Reset butonuna yeniden basıldığında ya da cihaz şalterinden kapatılıp yeniden açıldığında sorun düzelecektir. Düzelme olmaz ise başka bir müdahalede bulunmadan servisi arayın ve servis yardımı almalısınız.

F22 Arızası Düşük şebeke gerilim sorunu.

Çözüm Kombiye gelen voltajın düşük olması sebebi ile cihazın bloke olduğunu belirten arıza kodudur. Bu sorunla karşılaşırsanız eğer cihaza müdahale etmeden bir süre beklemelisiniz. Şebeke geriliminde düzelme olur ise yani voltajlar düzelir ise arıza durumunda da düzelme olabilir. Ancak arıza durumu uzun zaman bekleme sonucunda düzelmez de devam ederse eğer; bu voltaj sebebi ile anakartın yandığı ya da hasar gördüğü anlamına gelir. Anakart tamiri ya da değişimi olmadan sorun düzelmez. Müdahale için Baymak Servisi yardımı alabilirsiniz. Yalnız bu sorunu yaşıyorsanız eğer müdahale sonrası yeniden yaşayabilirsiniz. Bunun için de Kombi Regülatörü cihazı kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

F31 Arızası Merkezi ısıtma ntc si sorunu.

Çözüm Yani kalorifer sensörü arızalı demektir. Sensörlerin bağlı olduğu kablo ya da borular ile alakalı sorun da olabilir. Arızanın teşhisinin yapılması ve onarılması için mutlaka servisi aramalısınız.

F32 Arızası Dış hava termostatı arızası.

Çözüm Her tür kombide bulunmayan ancak işlev açısından önemli olan dış hava sensöründe arıza olabileceğini belirtir. Dış hava sensörü olan kombilerde sensör arızası veya kablolar ile alakalı sorun olabiliyorken dış hava sensörü olmayan kombilerde elektriksel bir arıza durumu söz konusu olabilmektedir. Teknik açıdan arıza durumunda tespit ve onarım işini, uzmanına bırakmalısınız.

F33 Arızası Kullanım suyu ntc si sorunu.

Çözüm Yani sıcak su sensör arızası demektir. Sıcak su sensörü kombilere kablolar ve borular ile bağlantılıdır. Bu yüzden kablolardaki kopma, kısa devre durumlarında, borulardaki nemlenme durumlarında da bu sorun yaşanabilmektedir. Arızanın teşhis edilip onarılması açısından mutlaka Baymak Servisi yardımı almalısınız.

F37 Arızası Düşük tesisat devresi su basıncı hatası.

Çözüm Sistemdeki suyun yeterli seviyede olmadığını ve bu sebeple cihaza su basmak gerektiğini belirtir. Genelde çok sık karşımıza çıkan bu arıza durumunda cihaza servis desteği olmaksızın müdahale ederek sorunu çözümleyebilirsiniz. Baymak Baxi Luna 5 model kombinin altında monteli durumda olan doldurma musluğunu sola çevirip bar göstergesi 1,5 değerine geldiğinde işlemi sonlandırıp doldurma musluğunu kapatmalısınız. İşlem sonrası ekranda “AP uyarısı” belirir. Baxi Luna 5 kombi AP uyarısı hakkında bilgi almak için linki tıklayabilirsiniz.

F59 Arızası Gaz armatörü hatası.

Çözüm Ateşleme devresindeki en önemli parçalardan biri olan gaz valfinde sorun olabileceğini belirten bir arıza kodudur. Bu durumda sorun sadece gaz valfi ile alakalı değil anakart ile alakalı da olabilir. Arıza yerinde görülür ise net bilgi ve yardımlar sunulabilir. Bu yüzden cihaza müdahale etmemeli ve arızanın çözümü için servisi aramanız gerekmektedir.