Protherm Leopard Hata Kodları

F0 Arıza Kodu Tesisat su basıncı düşük.

Çözüm Leopard “MODE” tuşlu kombilerin ekranında bu hata kodu belirdi ise sistem basıncı düşük demektir. “MODE” tuşuna bir kez basarak ekranda basınç değerini 30 saniye kadar görüntüleyebilirsiniz. Basıncın 1 barın altında olduğunu göreceksiniz. Leopard kombiye su basma linkini tıklayarak işlemi yapabilirsiniz.

F1 Arıza Kodu Ateşleme başarısızlığı.

Çözüm Bu kod ekranda belirdiği sırada 4.led de yanıp söner. Bu arıza durumunda Leopard f1 arızasında servis öncesi yapılacaklar bilgisine ulaşmak için linki tıklayabilirsiniz.

F2 Arıza Kodu Kalorifer gidiş suyu sensörü sorunu.

Çözüm Kalorifer gidiş suyu sensöründe arıza olabileceğini, sensör borularında nemlenme, sensör kablolarında kısa devre ve kopma durumu olduğunda bu sorun yaşanır. Böyle bir durumda cihaza müdahalede bulunmadan net tespit ve çözüm için servisi aramalısınız.

F3 Arıza Kodu Aşırı ısınma sorunu.

Çözüm Protherm Leopard model kombi ekranında bu hata kodu yer aldığında öncelikle kombi altındaki vanalara bakarak açık olduğundan emin olun. Daha sonrasında kombi eğer kış konumunda ise kalorifer vanalarını kontrol edin. Kapalı ise açın ve en az 3 kaloriferin açık durumda olduğundan emin olun. Değilse de vanaları açın. Sorun hala devam etmekte ise kombiyi kapatıp yeniden çalıştırın ve bu işlemi maksimum 3 kez tekrarlayın. Arıza durumu buna rağmen devam etmekte ise bu durumda servisi arayın. Pompanın sıkışması, kalorifer filtresinin tıkanması, kalorifer tesisatında tıkanma olması, sensör arızası, kart arızası, ana eşanjörde sorun olabilir ya da üç yollu vana arızalı olabilir. Tespit ve müdahale için mutlaka servisi aramalısınız.

F4 Arıza Kodu Sıcak su ntc sorunu.

Çözüm Leopard kombide sıcak su sensöründe arıza olduğunu belirten hata kodudur. Leopard F4 arızası çözümü linkini tıklayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

F5 Arıza Kodu Dış hava sensörün sorunu.

Çözüm Leopard model kombilerde dış hava sensör arızasıdır. Kombinizde dış hava sıcaklığına göre çalışma sağlayan sensör bulunur. Bu sensör her kombide bulunmaz. Varsa eğer arızalı olabileceğini belirtir. Yoksa da bu durumda elektrik aksağında sorun olabilir. Arızanın tespiti ve çözümü için mutlaka servisi aramalısınız.

F9 Arıza Kodu Cihaz çalışıyor fakat mevcut değerler değiştirilemiyor.

Çözüm Bu arıza durumunda 3.led de yanıp sönecektir. Böyle bir durumla karşılaşıldığında cihaz şalterinden kapatılıp açılmalıdır. Bu uygulamadan sonra sonuç alınamıyor ve arıza durumu devam ediyor ise bu durumda Protherm Servisi aranmalıdır. Cihazın parametre ayarı gerekebilir. Uzman yardımı almanızı öneririz.