Vaillant Vuw Plus Hata Kodları

F00 Arıza Kodu Kalorifer gidiş suyu sensörü bağlantılarında kopma.

Çözüm Arıza durumunda yapılması gerekenleri veya arıza durumu hakkındaki bilgileri öğrenmek için Vuw Plus F00 hatası çözümü linkini tıklayabilirsiniz.

F01 Arıza Kodu Kalorifer dönüş suyu sensörü bağlantılarında kopma.

Çözüm Kalorifer dönüş suyu sensör bağlantılarında kopukluk olduğunda veya sensör arızalı olduğunda bu sorun yaşanır. Bu gibi durumlarda tespit ve çözüm için servisi aramalısınız.

F05 Arıza Kodu (yalnızca bacalı modelde) Atık gaz sensörü sorunu.

Çözüm Yalnızca bacalı model kombilerde karşılaşılan bu arıza durumunda baca sensöründe veya bağlantılarında sorun olabilir. Cihaz bu arıza durumunda çalışmaz. Teknik açıdan tespit ve müdahale için mutlaka uzman yardımı almalısınız.

F06 Arıza Kodu (yalnızca bacalı modelde) Atık gaz sensörü bağlantı sorunu.

Çözüm Yalnızca bacalı model kombilerde karşımıza çıkan bu arıza durumunda atık gaz sensör bağlantılarında sorun olabilir. Tespit ve çözüm için önerimiz servis yardımı almanızdır.

F10 Arıza Kodu Kalorifer gidiş suyu sensöründe kısa devre.

Çözüm Kalorifer gidiş suyu sensör bağlantılarında kısa devre durumu söz konusu olduğunda bu sorun yaşanır. Bu gibi durumlarda sensör de arızalı olabilmektedir. Arıza tespiti ve çözümü için mutlaka servisi aramalısınız.

F11 Arıza Kodu Kalorifer dönüş suyu sensöründe kısa devre.

Çözüm Kalorifer dönüş suyu sensöründe kısa devre durumu söz konusu olduğunda bu sorun yaşanabilmektedir. Arıza durumunda sensörde de sorun olabilmektedir. Net tespit ve arıza çözümü için mutlaka servisi aramalısınız.

F15 Arıza Kodu (yalnızca bacalı) Dış atık gaz sensöründe kısa devre.

Çözüm Yalnızca bacalı model kombilerde atık gaz sisteminde görev alan sensör bağlantılarında kısa devre durumu olabileceğini belirten arıza durumudur. Bu gibi durumlarda cihaza müdahalede bulunmadan servisi aramalısınız.

F16 Arıza Kodu (yalnızca bacalı) İç atık gaz sensöründe kısa devre.

Çözüm Yalnızca bacalı model kombilerde karşımıza çıkan arıza durumudur. İç atık gaz sensöründe arıza olabileceğini belirtir. Bu arıza durumunda sorunun tespiti ve çözümü için servisi aramalısınız.

F20 Arıza Kodu Sıcaklık maksimum ısı seviyesine ulaşmış.

Çözüm Cihaz bu durumda kendini kilitler ve çalışma yapmaz. Aşırı ısınma sebebi ile anakart devreye girer ve cihazı korumaya alır. Cihaz bloke durumdadır. Bu gibi arıza durumunda tesisat vanaları ve petek vanaları kontrol edilmelidir. Vanalar kapalı şekilde ise açılmalıdır. Buna rağmen arıza durumu devam etmekte ise ana eşanjörde kireç-tıkanma, üç yollu vanada konum atlama-ortada kalma, kalorifer filtresinde-tesisatta tıkanma, pompada sıkışma gibi durumlar olabilir. Tespit ve müdahale için mutlaka servisi aramalısınız.

F22 Arıza Kodu Kuru yanma sorunu.

Çözüm Bu arıza durumunda genelde basınç düşük olabilmektedir. Kullanıcı olarak bar seviyesini kontrol edin. Düşük durumda ise cihaza su basmanız gerekir. Bar seviyesini yükseltin. Vuw Plus kombiye su basma işlemi hakkında detayları öğrenmek için linki tıklayabilirsiniz.

F27 Arıza Kodu Gaz grubunun kapalı olmasına karşın iyon algılanıyor.

Çözüm Bu arıza durumunda gaz valfi kapalı olmasına karşın iyonun algılandığını belirtir. Bu durumda iyonizasyon elektrodunda, gaz valfinde ya da elektronik kartta sorun olabilir. Tespit ve onarım için mutlaka servisi aramalısınız.

F28 Arıza Kodu Alev oluşmuyor.

Çözüm Bu arıza durumunda cihaza gaz gelmiyordur ya da ateşleme sağlayan parçalarda sorun vardır. İsterseniz Vuw Plus F28 Arızası Çözüm Videosunu izleyerek işlemler yapabilir sorunu çözümleyebilirsiniz.

F29 Arıza Kodu Cihaz çalışır durumda iken alev sönüyor.

Çözüm Bir nevi iyonizasyon sorunu denilebilir. Arızanın detayları ve çözümü için Vuw Plus F29 hatası çözümü linkini tıklayabilirsiniz.

F36 Arıza Kodu 3 deneme sonrasında atık gaz çıkışı algılanmıyor.

Çözüm Cihazın 3 kez deneme yapmasına rağmen atık gaz çıkışını algılamadığını belirtir. Bu arıza durumunda cihazın çeşidi de önemlidir. Bacalı kombilerde bacanın tıkalı olması, bacanın çekmemesi ya da baca sensöründe arıza olması sebebi ile atık gaz çıkışı algılanmayabilir. Hermetik kombilerde ise fanın arızalı olması, prosestat veya elektronik kartta sorun olması sebebi ile atık gaz çıkışı algılanmaz. Net tespit ve müdahale için mutlaka uzman yardımı alınmalıdır.

F42/F43 Arıza Kodu Kablo demeti sorunu.

Çözüm Cihazın kablo demetinde kopukluk, kısa devre gibi durumlar söz konusu olduğunda bu sorun yaşanır. Net tespit ve çözüm için Vaillant Servisi yardımı almalısınız.

F60/F69 Arıza Kodu Elektronik kart sorunu.

Çözüm Vuw Plus model kombinin elektronik kartında sorun olabileceğini belirten hata kodlarıdır. Bu gibi arıza durumlarında net tespit ve çözüm için mutlaka uzman yardımı alınmalıdır.