Vaillant Vuw Pro Hata Kodları

Ana şalter açık durumdayken 0/1 ışık yanmakta mıdır?

Yanıp sönüyorsa Cihaz fazla sıcaklıktan dolayı kendini kullanıma kapatmış. Bu durumda önce kombi altındaki vanalar ile petek vanaları kontrol edilmelidir. Vanalar açık durumda ise; pompa arızalı olabilir, ana eşanjörde sorun olabilir, kalorifer tesisatında ya da kalorifer filtresinde tıkanma olabilir, üç yollu vanada sorun olabilir. Tespit ve müdahale için servisi aramalısınız.

Yanmıyorsa Elektrik giriş bağlantılarına bakınız. Binanın ana giriş sigortası atık durumda olabilir kontrol ediniz. Kablo bağlantısında arıza, ana kartta hasar, trafoda bağlantılar yanlış yapılmış olabilir. Servisi aramalısınız.

2.Işık yanmakta mıdır?

Yanıyorsa Kombide sıcak su isteği mevcut anlamına gelmektedir. Bir problem yoktur.

Yanmıyorsa Kombi kış konumunda mı kontrol ediniz. Oda termostatından kombiye istek var mı bakınız. Arıza sürekli devam ederse elektronik kart arızalı olabilir. Vaillant Kombi Servisi ile iletişime geçmelisiniz.

4.Işık yanmakta mıdır?

Yanıp sönüyorsa

Bacalı tip kombide Baca çekimi olmadığından kombi daima deneme halinde. Baca tıkalı ya da çekmiyor olabilir, baca sensöründe sorun olabilir. Servisi aramalısınız.

Hermetik tip kombide  Prosestat kapanmıyor olabilir. Fan ya da elektronik kartta da sorun olabilir. net tespit ve çözüm için servisi aramalısınız.

Yanmıyorsa

Bacalı tip kombide Baca çekimi yetersiz olduğundan dolayı kombi kendini kullanım dışı bırakmış. Vaillant Servis tarafından müdahale gerekir.

Hermetik tip kombide Fan motorunda sorun mevcut veya hava prosestatı kısa devre de olabilir. Anakartın arızalı olma ihtimali de vardır. Servisi aramalısınız.

5.Işık yanmakta mıdır?

Yanıp sönüyorsa Yani kum saatine benzer sembol olan led olarak belirtebiliriz. Vuw Pro kombide kum saati arızası hakkındaki bilgilere ulaşmak ve arızayı servis öncesi çözümlemek için linki tıklayabilirsiniz. Cihazın tesisat basıncı düşükse yani 1 barın altındaysa Vuw Pro kombiye su basma linkini tıklayarak işlemi uygulayabilir, sorunu çözümleyebilirsiniz.

Yanmıyorsa Gaz valfi kumanda edilememek ile beraber ana kart sorunu meydana gelmiş olabilir. Servis çağırmanız gerekir.

6.Işık yanmakta mıdır?

Yanıp sönüyorsa  Petek gidiş veya dönüş sensöründe arıza, kopma veya kısa devre oluşmuş. Vaillant Servisi tarafından müdahale gereklidir.

Yanmıyorsa Olabilecek Sebepler;

Ateşleme denemesinden sonra alev oluşmakta ama iyon alevi hissedemiyor ve göremiyor. Elektrot kablosunda yahut elektrotta, gaz valfi bobinlerin çürüme, gaz ayarlarında sorun oluşmuş olabilir. Servis çağırınız.

Vuw Pro Kombi ateşleme işlemini gerçekleştiremiyor. Ateşleme elektrotlarına ait olan kablolarda kopukluk meydana gelmiş veya elektronik kart sorunlu olabilir. Gaz valfi arızalı olabilir. Tespit ve müdahale için servisi aramalısınız.

7.Işık yanmakta mıdır?

Yanıp sönüyorsa Kombide mikro işlemci arızası var demektir. Cihaza reset atınız. Fakat arıza devam ediyor ise ana kartta arıza var demektir. Servis çağırmanız gereken bir durumdur.

Yanıyorsa Kombi üç kez ateşleme denemesine geçiyor fakat alev almıyor. Gaz armatürün de yahut ana kartta arıza olabilir. Cihazı servise göstermeniz gerekir.

Yanmıyorsa Ateşleme ile alakalı sorun yaşanmaktadır. Kombi ateşleme yapamıyor bu sebeple de herhangi bir verim sağlamıyor. Vaillant Servisi ile görüşerek yardım almalısınız.